نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

هم‌زمان با هفته دولت انجام شد اهدای۵۰ درخت نخل برای زکات شجره طیبه در بافق

هم‌زمان با هفته دولت انجام شد اهدای۵۰ درخت نخل برای زکات شجره طیبه در بافقهم‌زمان با هفته دولت آیین اجرای طرح شجره طیبه و پلاک‌کوبی بخشی از نخیلات خرما اهدایی شهرداری بافق به کمیته امداد با حضور جمعی از مسئولان استان و شهرستان برگزار شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محسن علیزاده، مدیرکل کمیته امداد استان یزد در این مراسم بابیان اینکه درخت خرما یکی از گونه‌های بومی شهرستان بافق است گفت: بیش از یک هزار و ۶۰۰ اصله درخت میوه در مناطق مختلف استان یزد به امر زکات شجره طیبه اختصاص داده‌شده است.

 وی افزود: برخی از کشاورزان تعدادی از درختان خود را به‌عنوان زکات پلاک‌کوبی می‌کنند و میوه این درختان به‌عنوان زکات بین محرومان و نیازمندان شهر توزیع می‌شود، از زمان اجرای این طرح تاکنون ۲۳۰ اصله درخت خرما، پسته، بادام و زردآلو در شهرستان بافق پلاک‌کوبی شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان یزد گفت: اجرای طرح شجره طیبه برای امور معیشتی محرومان و نیازمندان استفاده می‌شود و باعث ایجاد خیروبرکت در محصولات کشاورزان زکات دهنده می‌شود.

وی در ادامه بابیان اینکه 541 عامل افتخاری و مبلغ زکات برای ترویج این فریضه الهی با کمیته امداد همکاری دارند، افزود: مردم نیکوکار استان یزد طی سه‌ماهه نخست سال جاری 483 میلیون تومان زکات به کمیته امداد پرداخت کردند که 95 درصد از این کمک‌ها در امور محرومان و پنج درصد برای ساخت پروژه‌های عمرانی عام‌المنفعه هزینه شد.

علیزاده ادامه داد: 37 درصد از زکات اختصاص‌یافته در بخش محرومان برای معیشت،30 درصد برای ساخت، مرمت و بازسازی منازل محرومان، 23 درصد برای کمک به تأمین جهیزیه نوعروسان نیازمند و 10 درصد برای کمک به هزینه درمانی و تحصیلی مددجویان تحت حمایت هزینه شد.

وی یادآور شد: سال گذشته مردم نیکوکار استان یزد 11 میلیارد و 650 میلیون تومان زکات پرداخت کردند که 58 درصد زکات در امور محرومان و 42 درصد در ساخت و مرمت پروژه‌های عمرانی عام‌المنفعه هزینه شد.